Kurulum Sonrası Hizmetler

Sertifikalı fotovoltaik denetim uzmanlarımız tesisinizin inşaat, kurulum ve işletim standartlarına uygunluğunu denetleyebilir, onaylayabilir ve olası olumsuzluklar hakkında ilgili teknik raporları düzenleyebilirler. Bu sayede, tesisinizin sektörde kabul gören uluslararası standartlara göre inşa edildiğinden ve taahhüt edilen değerlerde enerji üreteceğinden emin olabilirsiniz.

Ülkemizde hızla büyüyen ve gelişen fotovoltaik güneş enerjisi tesisi kurulumlarında bir çok ayrıntı ve teknik olgu dikkate alınmalıdır. Güneş enerjisi sektöründe kabul gören teknik standartlara göre inşa edilmeyen sistemler çok kısa sürede yatırımınızın vaat edilen üretimini, geri dönüşünü, değerini ve marka itibarınızı tehlikeye düşürebilir. Standartlara uygun ve nizami yapılmayan kurulumlar uzun vadelerde ciddi maddi kayıplara sebep olur, kazanç ve iş gücü kayıplarını da beraberinde getirir.

Sertifikalı uzmanlarımız, hem sisteminizin ciddi ve tutarlı hesaplamalara dayanan, kalite ve teknik standartlara uygun bir şekilde inşaasını, uzun dönem üretim öngörüleri ve yaklaşık üretim kazancınızı, hem de tespit edilen olası inşaat, imalat ve kurulum hatalarını raporlar halinde sunabilirler. Bu raporlar sayesinde tesisinizdeki muhtemel arızalar ve kurulum hataları sebebiyle oluşabilecek kısa devre, kaçak akım, elektrik çarpması, yangın veya tesisinizin resmi kabulünün gerçekleşmemesi gibi hayati önem taşıyan riskleri önleyebilirsiniz.

Hizmet Kapsamı
Kurulum ve işletim denetimleri 
Hata ve arıza tespiti
Hasar değerlendirmesi
Üretim raporları

Bakım & Onarım Hizmetleri

Öngörülen enerji üretim verileriniz ancak fotovoltaik sisteminizin sağlıklı şekilde çalışması ile mümkündür. Bu nedenle, tüm hizmetlerimizin odağında sisteminizin sorunsuz çalışması vardır. Ülke çapında lider fotovoltaik markası olarak, sisteminizin maksimum performansı konusunda engin bilgi birikimi ve uzmanlığımıza her zaman güvenebilirsiniz.

Uzaktan izleme ve önleyici denetimlerden, olası arıza müdahaleleri ve ayrıntılı raporlamalara kadar, tüm hizmet yelpazemize tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Ülke genelindeki yetkili, profesyonel eğitimli ve uzman bölge bayilerimizin yerinde ve hızlı müdahalesi ile olası arıza durumlarının önüne geçebilir, stoklarımızda bulunan yedek ürünlerle üretim kayıplarını en kısa sürede giderebilir ve telafi edebilirsiniz. 

Sunduğumuz diğer ilave hizmetlerimiz ise bu bütünü tamamlamaya yöneliktir. Bu sayede, tesisinizin sorunsuz ve başarılı işletimini güvencemiz altına aldırabilirsiniz. Bakım ve Onarım hizmetleri için IBT SOLAR ENERJİ’ yi tercih ettiğinizde, fotovoltaik güneş enerjisi tesisinizin sorunsuz çalışması ve azami verimi için hayati bir tercihte bulunmuş olursunuz.

Ek olarak bakım onarım hizmetleri kapsamında sunduğumuz uzaktan sistem izleme ve kontrol hizmeti ile sistem verimiyle ilgili veriler toplanıp değerlendirilir, kazanç istatistikleri oluşturulur ve CO2 tasarrufu hesaplanır.

Hızlı, etkin, anında müdahale yeteneğimiz ve tesis garantilerimizle yatırımlarınızın uzun dönemli Bakımı ve Onarımı konularında tecrübe ve yetkinliğimizle hizmetinizdeyiz.

Hizmet kapsamındaki çalışmalar:
Uzaktan sistem izleme ve kontrol
Veri analizi ve optimizasyon
Periyodik bakımlar ve gerekli onarımlar
Arıza yönetimi ve raporlaması
Periyodik üretim raporlamaları

Uzaktan İzleme & Kontrol

Bakım ve Onarım konularında uzmanlaşan IBT SOLAR ile uzaktan izleme ve önleyici denetimlerden, olası arıza müdahaleleri ve ayrıntılı raporlamalara kadar, uzaktan izleme ve takip konularındaki tüm hizmet yelpazesine tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Sunduğumuz diğer ilave hizmetlerimiz ise bu bütünü tamamlamaya yöneliktir. Bu sayede, tesisinizin etkin ve başarılı işletimini garantimiz altına aldırabilirsiniz.

Whatsapp